Makyaj Yaparken  Yapılan  Hatalar

Makyaj Yaparken  Yapılan  Hatalar
3 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 140 kez okundu.

Makyaj Yaparken Yapmamanız Gerekenler

Makyaj kadınların günlük hayatlarında veya özel günlerde daha canlı, sağlıklı ve ilgi çekici olmak için yaptıkları bir yöntemdir. Daha güzel demediğimizin farkına varmışsındır.

Çünkü makyaj ile güzel olmakta vardır, makyajda yapılan hatalar ile olduğumuzdan daha kötü görünmekte.

Bu nedenle sizlere makyaj yaparken yapmamanız gerekenler nelerdir konulu bu yazımızı oluşturduk. Öncelikle ilk dememiz gereken makyajın yaş gruplarına uygun şekilde yapılması olacaktır.

Genç kızların makyaja özenmesi çok normal bir durumken, aşırı derece makyaj yapmaları anormal bir durumdur.

Bu nedenle her şey tadında güzel diyor ve makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken kurallara geçiyoruz.

Makyaj Yaparken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj yapmanın altın kuralları belirlidir ve herkes bu kurallara uyduğu takdirde makyajı kendisine yakıştıracaktır.

  • İlk olarak makyaj yapacağınız cildin nemlenmiş olması çok önemlidir. Bu nedenle cildinizi mutlaka nemlendirin, aksi takdirde kuru ve pütürlü bir ciltte makyaj kötü görünüme sebep olur. Bunun için makyaj bazlarını kullanabilirsiniz.
  • Yüzünüze uygulayacağınız fondötenin cilt tonunuz ile uyumu çok önemli. Ne çok açık be çok koyu olmalı, cildiniz ile uyumlu bir renk olmalı.
  • Kullandığım fondöten nasılsa cildim ile uyumlu denilip, fondöteni bol bol kullanmamak gerekir. Bu konuda doz önemlidir ve olabildiği kadar az ve öz kullanmak gerekir.
  • Az kullanın demişken, çokta az kullanın demedik. Mutlaka çenenizden ve yanaklarınız aşağısına doğru boyun çevresine kadar fondöteninizi yayınız. Aksi takdirde yüzünüz ile boynunuz arasında belirli bir renk farkı çizgisi oluşacaktır. Bu hoş durmayacaktır.
  • Eğer göz makyajınızı öne çıkartmak istiyorsanız, dudaklarınızı daha geri plana atın. Dudak ve göz makyajı ters orantılı olmalı.
  • Son olarak kontür yaparken kullandığınız renklerin cildiniz ile uyumuna dikkat edin.

Makyaj Yaparken  Yapılan  Hatalar

Makyajınızı Makyaj Fırçaları İle Yapın

El ile makyajınızı yüzünüze uygulamak her ne kadar kısa zaman aldığı için kar gibi görünse de her zaman makyaj fırçaları ile yapılan makyajlar daha kalıcı ve güzel olmaktadır.

Nasıl makyaj yapılır bilmeyen çok kişi olduğundan dolayı yukarıdaki kurallara uyulması ve ardından var ise makyaj sabitleme spreyinin sıkılması sizi gün içinde kurtaracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git