Detoks Tarifleri, Hızlı Yağ Yakma Yöntemleri

Detoks Tarifleri, Hızlı Yağ Yakma Yöntemleri
20 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 801 kez okundu.

Diyet yapanlar için detoks tarifleri vereceğiz.Hızlı yağ yakma yöntemleri ile sizde metabolizmanızı hızlandıracaksınız ve daha kolay kilo vereceksiniz.Zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerden, hem de çevresel etkenlerden dolayı vücudumuzdaki toksinler artış gösterir.Metabolizma hızımız düşer ve sindirim sistemimiz rahatsızlanır.Ya da vücudumuzda ödem oluşumu başlar.Beraberinde de; bağışıklık sisteminin zayıflaması, hızla kilo alımı,  halsizlik, cildin dejenerasyonu, sindirim sistemi sorunları, kronik baş ağrısı, sıkıntılı ruh hali, uyku problemleri ve uzun dönemde kanser gibi daha ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.En doğru ve gerçekten kilo verdiren detoks tarifi vereceğiz.Peki hızlı yağ yakma yöntemleri nelerdir ? gelin beraber inceleyelim.

Hızlı kilo vermek için detoks

Detoks demek; bedeni sıhhatli bir düzene geçirmek amacıyla lüzumlu alt yapıyı meydana getirmek demektir. Dış güzellik kadar; samimi başlayan toksinlerden arındırma programlarına gereksinim vardır. Bu toksinleri temizlemenin yolu da antioksidan almaktır. Fakat senesinin niçin bulunduğu toksinler 3-5 gün gibi kısa sürelerde kuşkusuz ortadan kalkmayacaktır. Detoksu sıhhatli bir hayat amacıyla lüzumlu olan ve her ay 3-5 gün Aralıklarla uygulanması gereken bir rutin olarak kabul etmek gerekmektedir.

 

Sabah uyanmakta zorlananlar, Kendini daimi yorgun ve güçsüz hissedenler, Bitkinlik, yetersizlik, halsizlik şikayetleri olanlar, Aşırı gerilimli çalışanlar, Sık seyahat edenler, Hareketsiz bir hayat sürdürenler, Ödem, gaz, şişkinlik şikayetleri olanlar, Yeterli su içmeyenler, Alkol ve kafeini çok alanlar, Her gün 5 porsiyon sebze-meyve tüketmeyenler; detoksa gereksinim duyabilir.

 

NOT : Hamileler ve emzirenler detoks yapmamalı.18 Yaşın altındakilere de önerilmez.

 

DETOKS VE BESLENME ÖNERİSİ

  • Öğün miktarını artırın. 3 saat arayla yemek yemeye özen gösterin.
  • Su içmek bedende yorgunluk ve hormonal değişikliklerden kaynaklı meydana gelebilecek ödemin atılması amacıyla çok önemlidir.
  • Bol bol su için. Kafein ve alkol sahibi olan içeceklerden uzak durun ya da azaltın. Bu içecekler de vücuttaki ödemi arttırır. Bunların yerine sodyum miktarı az olan; soda, süt ya da ayran için.
  • Rahat bir uyku uyumaya çalışın. Uyumazdan evvel yeşil çay, rezene çayı gibi çaylar için.Çok tuzlu yemekten kaçının. Vücutta çok tuz yorgunluğa yol açar.
  • Sağlığınız amacıyla günlük 45 dakika normal tempoda bir yürüyüş ve spor ile 150-200 kalori arasında yakabilirsiniz. Kısa bir yürüyüş hormonal dengeyi düzenler, metabolizmayı hızlandırır.
  • Stresi azaltmak amacıyla B grubu vitaminlere yönelmeliyiz. Tahıllı ekmekler, et, süt yeşil yapraklı gıdalarda bol miktarda B vitamini alabilirsiniz. C vitamini bakımından zengin olan besinleri tüketin ve her gün c vitamini almayı eksik etmeyin. Maydanoz, limon, yaban mersini, ananas, kivi, brokoli, kereviz.Detoks tarifleri
  • Taze meyve tabağı hazırlayın ve her gün tüketin. Taze mevsim sebzelerinden 2 porsiyon tüketin. En az 2 su bardağı süt, yoğurt, ayran ya da kefir tüketmeliyiz. Günlük su kullanımı 10-12 bardak arası olmalıdır. 1 öğünde sebze, başka öğünde haşlama, ızgara tavuk, et ya da balığı derli toplu saatlerde ve 3 saati geçmeyecek aralıklarla tüketmemiz gerekir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git