Canan Karatay diyeti nedir, karatay diyeti faydaları

Canan Karatay diyeti nedir, karatay diyeti faydaları
1 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 166 kez okundu.

Karatay Diyeti İçin Temel Mantık Nedir?

Karatay diyeti için temel mantık aslında zayıflamaktan ziyade daha sağlıklı bir hayatı kendinize ilke edinmenizdir.

Şeker ile hamurun hayatımızdan çıkarılmasını amaçlayan bu diyette tahıllı yiyeceklere izin verilmemekte ancak tahılsız olur mu diyenler için de bulgur alternatif olarak sunulmaktadır.

Ekmek yerine bakliyat ve haşlanmış patates tavsiye eden diyet karbonhidrata hayır demektedir. Bakıldığında bu diyette asıl olan ne yeneceğinden ziyade nelerden uzak durulacağıdır.

Aşırı fruktoz içeren meyvelerden uzak durulması gerektiğinin altını çizen diyetle zayıflamanın yanı sıra sağlıklı bir rota çizmenin mutluluğu da yaşanabilecektir.

Karatay Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Karatay diyeti faydaları için ilk etapta kan insülininin düşük kaldığından böylece de acıkma hissinin olmayacağından söz edebiliriz.

Depolanmayan yağlar sayesinde karaciğerde ve göbekte eriyen yağlarla daha sağlıklı bir vücuda sahip olunabilir bu şekilde de birçok hastalık defedilebilir.

İsteksiz, umutsuz, sinirli ve sıkıntılı duygular içerisinde olunmaz.

Kaslar erimeyeceği gibi su kaybına da yer verilmez.

Metabolizma yavaşlamaz aksine daha da hızlanır.

Kandaki yağ oranı dengelenir. Bağırsaklar düzenli bir şekilde çalışır.

Karatay Diyetine Dair Sırlar!

Yatmadan evvel en azından beş saat öncesinde yemek işi sonlandırılmalıdır diyen bu diyetin sırlarından biri de hareketin şart olduğudur.

Tavuk, yoğurt ve yumurtaların mümkün oldukça doğalını kullanın diyen diyette 3 öğünden söz edilirken bir öğün dahi atlamamaya özen gösterilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git